LEJOG 2023

Lubię jeździć na rowerze. Mam taką prywatną tradycję, że raz w roku wyjeżdżam na kilkudniową rowerową wyprawę solo.

Ten rok jest wyjątkowy, bo mam prawdziwe, dwumiesięczne wakacje. Więc stwierdziłem, że jak nie teraz, to kiedy, i zabrałem się za planowanie dłuższej wyprawy, która za mną chodziła od jakiegoś czasu.

W dniach 8–28 czerwca 2023 zamierzam przejechać przejechałem! rowerem całą Wielką Brytanię z jednego końca na drugi – z Land’s End na południowym zachodzie Anglii do John o’Groats na północy Szkocji. To klasyczna trasa, długości ok. 1500 km (970 km w linii prostej), którą ludzie pokonują najróżniejszymi ścieżkami lokomocji.

Zgrubna trasa (źródło obrazka: cyclelejog.com).

Nigdy wcześniej nie byłem na tak długiej wycieczce, więc chociaż tempo jest rekreacyjne, to poza walorami turystycznymi traktuję ją jako swoisty eksperyment – zmierzenie się z samym sobą, z własnymi umiejętnościami i ograniczeniami, z tym, jak mi jest, kiedy na kilka tygodni kompletnie przestawię tryb życia.

Przy okazji chcę zapisywać wrażenia. Może niekoniecznie codziennie, ale w miarę regularnie. Ta strona/blog/newsletter (trzy w jednym!) też jest czymś w rodzaju eksperymentu. Zamiast na Facebooku czy Twitterze będę publikować je tutaj, gdzie będzie można łatwo znaleźć je w jednym miejscu albo się zapisać na dostawanie ode mnie listów z drogi. :)

Na mojej głównej stronie jest reszta pisaniny i linki do socialmediów.

Subscribe to LEJOG 2023

W czerwcu 2023 roku zamierzam przejechać rowerem 1500 km przez całą Wielką Brytanię, z Land's End (Kornwalia) do John o'Groats (Szkocja). Ten niusleter/blog stanowi relację z wyprawy. Kto ciekaw, niech subskrybuje. :)

People

Programuję, piszę, gram w scrabble, jeżdżę na rowerze.